Pineska lokalizacji
Adres

Łódź, Zgierska 31/33
(wejście od ul. Zgierskiej)

O nas

Centrum Nowoczesnej Stomatologii to nowoczesna specjalistyczna klinika o szerokim zakresie usług. Dokładamy wszelkich starań, aby wizyta w klinice odbywała się w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Proces leczenia dzięki profesjonalnym lekarzom i prestiżowym sprzęcie klasyfikuje klinikę na wysokiej pozycji.

Zdjęcie o nas

Nasz zespół

Pragnąc zapewnić naszym pacjentom najwyższy standard świadczonych usług cały nasz zespół uczestniczy w wielu nowatorskich szkoleniach. Doskonale wiemy, że aby nasze wizje przeobrazić w doskonałość potrzebne jest ogromne zaangażowanie w badania i rozwój. Fundamentalnymi elementami rozwoju naszej kliniki jest bezkonkurencyjna wiedza naukowa oraz dogłębne zrozumienie przebiegu pracy klinicznej.

Łukasz Kotarski

Lekarz dentysta, Dyrektor ds. medycznych

Zajmuje się u nas leczeniem zachowawczym, protetyką, podstawową chirurgią stomatologiczną, stomatologią estetyczną oraz endodoncją mikroskopową.

więcej

Julia Stępień

Lekarz dentysta

Zajmuje się u nas leczeniem zachowawczym, stomatologią dziecięcą, protetyką, podstawową chirurgią stomatologiczną oraz stomatologią estetyczną.

więcej

Oliwia Iłowiecka

Lekarz dentysta

Zajmuje się u nas leczeniem zachowawczym, stomatologią dziecięcą, endodoncją mikroskopową i stomatologią estetyczną.

więcej

Kacprzak Jowita

Lekarz dentysta

Zajmuje się u nas chirurgią stomatologiczną implantologią oraz chirurgią szczękowo-twarzową.

więcej

Katarzyna Pęczek

Lekarz dentysta

Zajmuje się u nas leczeniem zachowawczym, stomatologią dziecięcą, protetyką, podstawową chirurgią stomatologiczną oraz stomatologią estetyczną.

więcej

Aleksandra Szyk

Lekarz dentysta

Zajmuje się u nas leczeniem zachowawczym, endodoncją mikroskopową, stomatologią estetyczną, stomatologią dziecięcą oraz podstawową chirurgią stomatologiczną.

więcej

Barbara Wójcikiewicz

Lekarz dentysta

Zajmuje się u nas leczeniem zachowawczym, stomatologią dziecięcą, podstawową chirurgią stomatologiczną oraz endodoncją mikroskopową.

więcej

Michał Knecht

Lekarz dentysta

Zajmuje się u nas leczeniem zachowawczym, protetyką, podstawową chirurgią stomatologiczną, stomatologią estetyczną oraz endodoncją mikroskopową.

Najczęściej zadawane pytania

Czy będzie bolało?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć – każdy pacjent ma inną wrażliwość na ból i zjawia się w gabinecie z innymi problemami. Możemy jednak obiecać, że dzięki dostępowi do wielu różnorodnych metod znieczulania zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pacjent uniknął nieprzyjemnych doznań.

Czemu w trakcie szczotkowania krwawią mi dziąsła?

Istnieje wiele czynników, które mogą powodować taki stan – od zbyt intensywnego szczotkowania i nieumiejętnego posługiwania się nicią dentystyczną po stany chorobowe dziąseł i przyzębia. Zalecamy umówienie się na wizytę – lekarz z pewnością pomoże znaleźć i wyeliminować przyczynę krwawienia.

Czy wybielanie zębów może zaszkodzić?

Tak, zwłaszcza, jeśli przeprowadzane jest ono w domu przy użyciu znalezionych w internecie cudownych przepisów na zdrowe, białe zęby. Jeśli jednak jest ono wykonywane profesjonalnie w gabinecie dentystycznym, ryzyko uszkodzenia zębów i przyzębia drastycznie spada, dlatego warto pozwolić specjalistom zadbać o swój uśmiech.

Czy krzywe zęby trzeba naprawiać aparatem ortodontycznym?

Istnieje wiele metod eliminacji niedoskonałości w zgryzie. Znaczne wady w uzębieniu wymagają długotrwałego, specjalistycznego leczenia, ale na drobnie przesunięty siekacz o nieestetycznym kształcie wystarczy często nałożyć licówkę, która skoryguje jego wygląd. Lekarz z pewnością zaproponuje pacjentowi najlepszą dla niego opcję.

Po co dbać o zęby mleczne, skoro i tak wypadną?

Zęby mleczne wypadają, gdy tuż pod nimi zaczynają wyrzynać się zęby stałe. Bakterie rozwijające się w zaniedbanych mleczakach z łatwością infekują ich stałe odpowiedniki, powodując błyskawiczne niszczenie stałych zębów. Dlatego warto wybrać się z dzieckiem do stomatologa jak najwcześniej, by dowiedzieć się dokładnie, jak dbać o ząbki maluszka.

Jak często przychodzić na wizyty kontrolne?

O tym najlepiej zadecyduje lekarz. Osobie dorosłej, która dba o higienę jamy ustnej, wystarczy jedna wizyta na rok, zaś dziecko z zaawansowaną próchnicą powinno być kontrolowane co trzy miesiące. Polecamy przestrzegać zaleceń lekarza, który najlepiej oceni, kiedy jego pacjent powinien do niego wrócić.

Pozwól nam zadbać
o Twój uśmiech

Łódź, Zgierska 31/33